Jäsentiedote:

Jäsenedut:


Etelä-Pohjanmaan Diabetes ry:n jäsenkorttia näyttämällä toiminta-alueemme yritykset tarjoavat seuraavia etuja:


Alavus:

*1€ alennus leffalipuista - Alavus Kino Kyntäjä http://elokuviin.info

Evijärvi:

*Jalkahoito 45€. Jalkahoitaja Sari Urpilainen p.0459919767 http://jalkahoitaja-sari-urpilainen.com

Isokyrö:

*10€ alennus jalkahoidosta - Lakeuden Punahilkka, Hilkka Maunuksela p.040 586 5509

*10% alennus palveluista - Parturikampaamo Kruusoomaakari p.040 514 6971


Kauhajoki:

*10% alennus jalkahoitotuotteista - Jalkahoito Liikkuvat Jalat p.040 762 2757 http://liikkuvatjalat.fi

Kauhava:

*3€ alennus /hlö Härmäläisestä kylpyläpäivästä (sis.kylpylä&buffet ruokailu) - Härmän Kylpylä p.06 4831 111 http://harmankylpyla.fi

*10% alennus jalkahoidosta, fysioterapiasta ja hieronnasta - Fysio Sillanpää p.06 484 8070 http://fysiosillanpaa.fi

* Jalkahoitaja Sari Urpilainen puh 045 9919767 www.jalkahoitaja-sari-urpilainen.com Jalkahoito diabeetikoille 45 € jäsenkortin esittämällä. Toimii Kauhava, Lapua, Evijärvi, Lappajärvi alueella.

Kurikka:

*10% alennus lasten hiustenleikkauksesta - Studio Wau! p.0504464444 http://varaa.timma.fi/studiowau

*40% alennus normaalihintaisista silmälaseista - Silmäasema Kurikka p.06 451 0900 https://www.silmaasema.fi/toimipaikat/Kurikka/Silmaasema-Kurikka?storeID=655

*20% alennus normaalihintaisista tekstiileistä ja jalkineista Kesport Kurikka p.0207414730 www.kesportkurikka.fi

Lappajärvi:

*10% alennus hoitolassa tehdystä hoidosta Hoitola Henna p. 0503138229

https://www.hierontahoitolahenna.fi/
*Jalkahoito 45€. Jalkahoitaja Sari Urpilainen p.0459919767 http://jalkahoitaja-sari-urpilainen.com


Lapua:
*Jalkahoito 45€. Jalkahoitaja Sari Urpilainen p.0459919767 http://jalkahoitaja-sari-urpilainen.com

Lehtimäki:

*5€ alennus jalkahoidoista - Jalkahoitaja Helena Kytölä p.044 538 4191 http://helahoitola.com

Seinäjoki:

*10% alennus tuotteista - Kauneuskeskus Ester p.045 631 7444 http://www.ester.fi

*10% alennus perusjalkahoidosta, sekä vaativammasta hoidosta - Jalkahoitola Kulkuri p.050 592 5161 http://www.kulkuri.fi

*10% alennus jalkahoidoista - Sinfonia, jalkahoitaja Kati Koivisto p.050 516 9540 http://sinfoniaoy.fi

*10% alennus vyöhyketerapiasta - Sinfonia, Eeva-Liisa Rissa p.050 516 9540 http://sinfoniaoy.fi

*10% alennus lymfaterapiasta - Sinfonia, Marjaana Keskinen p.050 516 9540 http://sinfoniaoy.fi

*10€ alennus diabeteshoitajien vastaanotoista - Sinfonia p.050 516 9540 http://sinfoniaoy.fi

*15% alennus Footlogix jalkahoidosta - Hyvinvointipalvelut Tmi Hanne Stolt p.045 650 2946 http://hannestolt.com

*10% alennus kuulokojeiden perushuollosta ja säätökäynnistä - Seinäjoen Kuulopiste p.044 352 0474 http://kuulopiste.fi

*10% alennus elämäntaito- ja rentoutusvalmennuksesta Life coach Heli Hietala p.0407459738 coach.helihietala@gmail.com


Ähtäri:

*1€ alennus leffalipuista - Ähtäri Sun Kino http://elokuviin.info

*5€ alennus jalkahoidosta - Jalkahoitola Tarja Pusaa-Poukka p.040 016 6166

*5€ alennus jalkahoidosta - Kiireestä Kantapäähän p.040 591 9462 http://kiireestakantapaahan.fi

*Mesikämmen uimahalli-kuntosali omavastuu 2,50€

*Kuntosali Taku Osuuspankin yläkerrassa 0mavastuu 3€/kerta per viikko

Soini:

*5€ alennus jalkahoidosta - Jalkahoitaja Päivi Laitila p.050 400 9401

*3€/krt/vko Garage gym

*7€ tuki 10x korttiin kuntosali/uimahalli


-Paikallisten jäsenetujen lisäksi jäsenemme ovat oikeutettuja Diabetesliiton neuvottelemiin valtakunnallisiin jäsenetuihin! https://www.diabetes.fi/yhteiso/jasenedut